Medicus

SPÓŁDZIELNIA PRACY
LEKARZY SPECJALISTÓW
INFORMACJA: (91) 434 73 06
Medicus Facebook Medicus Google Plus
tlo strony

AKTUALNOŚCI

Badania laboratoryjne - kontroluj stan swojego zdrowia

Jak często powinniśmy wykonywać podstawowe badania służące ocenie stanu zdrowia naszego organizmu?  Raz do roku, czy może tylko na wyraźne wskazanie lekarza ?
Należy pamiętać, że częstotliwość wykonywania podstawowych badań laboratoryjnych zależy zarówno od stanu zdrowia naszego organizmu jak i od wieku – mówi kierownik laboratorium S.P.L.S. MEDICUS mgr Anna Jurczyk
Na dzień dzisiejszy możemy zgłosić się na badania krwi zalecone przez lekarza prowadzącego jak i zapytać o podstawowy lub interesujący nas panel badań w laboratorium.
Zaleca się, aby morfologię krwi z rozmazem i OB wykonywać raz do roku. Podobne zalecenie dotyczy analizy ogólnej moczu oraz poziomu glukozy na czczo.
Po 30 r.ż. należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu zdrowia wątroby (służy do tego oznaczenie enzymów wątrobowych AST i ALT, tzw. ASPaT i ALaT) i ocenie gospodarki lipidowej (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, LDL oraz trójglicerydy).
Raz na dwa lata warto sprawdzić stan swojej tarczycy (oznaczenie poziomu TSH, w dalszej kolejności wolnych hormonów tarczycy  –  fT3 i fT4) a mężczyznom po 40 r.ż. zaleca się badanie poziomu PSA – ocena funkcji gruczołu krokowego.
Jednocześnie należy uważnie obserwować swój organizm – pewne objawy z jego strony niejednokrotnie przyspieszają lub wymuszają na Nas wykonanie badań podstawowych i specjalistycznych wcześniej lub częściej niż podają ogólne zalecenia.
Czy wszystkie wymienione powyżej badania można wykonać w laboratorium Spółdzielni MEDICUS?
Oczywiście. Oprócz wyżej wymienionych badań wykonujemy również inne badania, m. in. z zakresu Hematologii, Koagulologii (krzepnięcia krwi), Biochemii, Immunochemii (hormony tarczycy, hormony płciowe, markery nowotworowe), Serologii grup krwi, Analityki Ogólnej – dodaje mgr A. Jurczyk.
Na badania można zgłaszać się do Laboratorium Analitycznego SPLS MEDICUS codziennie, za wyjątkiem niedziel. Warto nadmienić, że wyniki wykonywanych badań można odbierać w tym samym dniu (z wyjątkiem sobót i niedziel).
.
.
REJESTRACJA
Informacja i rejestracja ogólna
91 434 73 06
Rejestracja stomatologiczna
91 433 99 80
91 484 65 66
91 484 65 67
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek - piątek: 7:30 - 19:00
Sobota: 8:30 - 13:00
Lekarze przyjmują w godzinach:
8:30 - 19:00 poniedziałek - piątek
9:00 - 13:00 sobota
8:30 - 13:00 sobota (stomatologia)
LOKALIZACJA
Plac Zwycięstwa 1
70-233 Szczecin
Świadczymy usługi medyczne dla pacjentów firm:

Luxmed
Allianz
Medicover
Enelmed
Ogólnopolskie Centrum Medyczne