Menu
Informujemy, że wyniki laboratoryjne online są dostępne przez okres 3 miesięcy od momentu wykonania badania. OK

AKTUALNOŚCI

Implanty zębowe - rozmowa z dr Renatą Biskupską, specjalistą periodontologiem, kierownikiem stomatologii w Medicus na temat implantów zębowych


Pani doktor, ostatnio dużo się słyszy o możliwości uzupełniania braków zębowych za pomocą implantów. Czy u państwa w „Medicusie” wykonywane są odbudowy na implantach?

Oczywiście, wykonujemy takie zabiegi. Do naszej spółdzielni trafiają pacjenci z wszelkiego rodzaju problemami stomatologicznymi, a utrata nawet pojedynczego zęba to sytuacja stresująca, która może przytrafić się na każdym etapie naszego życia. Wypadek podczas uprawiania sportu czy upadek może pozostawić braki w uśmiechu, których na obecnym etapie rozwoju stomatologii nie trzeba już maskować czy uzupełniać wymiennymi protezami. Nowoczesnym rozwiązaniem są implanty. „Medicus” stosuje oryginalne implanty Ankylos produkowane przez firmę Dentsplay Implants- wysoce rozwinięte, stosowane na całym świecie, sprawdzone oraz testowane milion razy.

Proszę powiedzieć czym jest implant.

Implant to niewielka tytanowa część stanowiąca wysoce zaawansowany technologicznie sztuczny korzeń zębowy, który staje się elementem szczęki. Stanowi on podstawę dla pojedynczych koron, większych mostów czy protez zębowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ wykonuje się go przy zastosowaniu znieczulenia, najczęściej miejscowego. Chirurg otwiera dziąsło w okolicy implantacji, aby odsłonić kość. Przy pomocy wierteł tworzy się łoże, w które zostaje osadzony implant. Na koniec dziąsło zostaje zaszyte. Dziąsło goi się szybko i już po 1-2 tygodniach szwy zostają zdjęte. Wygojenie implantu trwa od 4 do 7 miesięcy.

Rozumiem, że na czas gojenia pacjent może liczyć również na poprawienie swojego wyglądu?

Oczywiście, na ten okres wykonuje się tymczasową odbudowę protetyczną uzupełniającą brakujący ząb, szczególnie jeśli ten brak dotyczy któregoś z przednich zębów, widocznych w uśmiechu. Potem na stałe zamocowana zostaje korona zębowa. Wraz z nowym korzeniem jest ona solidnie i trwale umocowana w szczęce, dając odczucie naturalnego zęba.

A co jeśli ktoś ma większe braki w uzębieniu? Czy wówczas też można zastosować implanty?

Oczywiście, te niewielkie tytanowe śruby stanowią prawdziwy cud w medycynie. Niezależnie od tego czy w łuku zębowym brakuje jednego czy kilku zębów każdy ząb można indywidualnie zastąpić implantem, można również zdecydować o założeniu mostu zamocowanego na dwóch lub większej liczbie implantów. Implanty mogą również zapewnić stabilne utrzymanie protezy całkowitej. Wystarczy od 2 do 4 nowych korzeni aby uzyskać wysokie poczucie bezpieczeństwa w użytkowaniu protez, można jeść, rozmawiać i śmiać się jakby posiadało się swoje naturalne zęby.

.
.
REJESTRACJA
Informacja i rejestracja ogólna
(91) 434 73 06 (91) 434 73 06
Rejestracja stomatologiczna
(91) 433 99 80 (91) 433 99 80
(91) 484 65 66 (91) 484 65 66
(91) 484 65 67 (91) 484 65 67
GODZINY PRACY
Lekarze i gabinety stomatologiczne:stom.
8:30-19:00 poniedziałek-piątekpon.-pt.
8:30-13:00 sobotasob.
Laboratorium:
7:30-18:00 poniedziałek-piątekpon.-pt.
8:30-12:30 sobotasob.
Pracownia rentgenowska:
8:00-18:30 poniedziałek-piątekpon.-pt.
8:30-13:00 sobotasob.
NASZA PLACÓWKA
Plac Zwycięstwa 1
70-233 Szczecin

Czynna w godzinach:
7:30-19:00 poniedziałek-piątekpon.-pt.
8:30-13:00 sobotasob.
Świadczymy usługi medyczne dla pacjentów firm:

Luxmed
Allianz
Medicover
Enelmed
Compensa TU S.A.